Utrite si sliny! Originálne Sacher torty sú kúsok od Bratislavy

3. októbra 2018
5024
 

Pravá Sacherova torta, káva, čokoláda a čaj, ako aj originálne párky sú už niekoľko dní k dispozícii v novom Sacher Eck v Designer Outlete Parndorf.

Ako sa dostala torta na kniežací stôl

Sacherka, ako aj iné známe kulinárske špeciality, začala svoju históriu písať takmer náhodou. Knieža Metternich dal  dvorným kuchárom za úlohu vyrobiť pre seba a svojich vysokopostavených hostí jedinečný dezert. Hlavný kuchár bol chorý a tak ho musel zastúpiť vtedajší učeň druhého ročníka, 16-ročný chlapec Franz Sacher. Mladý kuchár sa chopil úlohy a vymyslel základnú formu Sacherovej torty. Neskôr, začal svoju kreáciu vo veľkom uvádzať na trh. Ale až jeho syn Eduard vylepšil receptúru počas svojich učňovských rokov u dvorného cukrára Demela (čo je ďalší dlhý príbeh) a pridal čokoládovú glazúru a marhuľový lekvár.

Originálna „sacherka“ kúsok od Bratislavy

Po úspešnom znovuotvorení „Sacher Eck“ vo Viedni, sa sieť rozrástla o ďalšiu prevádzku, a to v Parndorfe. Zákazníci nájdu kaviareň v centre diania – v novom pavilóne s terasou. Okrem originálnej Sacherky a ďalších viedenských špecialít ku káve je v ponuke výber raňajkového menu, domáce štrúdle a vynikajúce studené a teplé maličkosti ako bagety, šaláty alebo pravé „Sacherwurstel“ párky.

Sacher Eck

Torta domov

V cukrárni, ktorá je tiež umiestnená v pavilóne, ponúkajú originálnu tortu v troch rozličných veľkostiach. Ak zákazníci nechcú strácať čas pri nákupoch, môžu si dať tortu zabaliť, alebo sa ňou pochváliť na návšteve.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.