Najväčšie prepadáky roku 2019. Na týchto 5 filmov radšej zabudnite!

25. decembra 2019
4390
 

Rok 2019 bol bohatý na prerábky filmových klasík no tiež priniesol množstvo úplne nových príbehov. Na niektoré sme sa tešili viac, na niektoré menej. Sú však aj také, s ktorých neúspechom nikto nerátal a predsa na plnej čiare pohoreli!

Každý rok prinesie stovky kinohitov. Výnimkou však nie je ani to, že sa na strieborné plátna dostanú snímky, ktoré nedokážu získať patričnú pozornosť divákov. Inak tomu nebolo ani v roku 2019. Dve azda najväčšie sklamania tohto roku pritom stále bojujú o svoju priazeň.

Charlieho Anjeli

V 80-rokoch išlo o obrovský fenomén. Seriál Charlieho anjeli miloval snáď každý a každá žena chcela byť aspoň na moment jednou z trojice hlavných hrdiniek. V úvode nového milénia sme sa dočkali dvoch pomerne úspešných filmových remakeov, kde si zahrali Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu. Za tie roky sa toho veľa zmenilo a súčasne publikum zjavne na trojicu ženských agentiek zvedavé nie je.

Ústrednú trojicu nových Charlieho anjelov si tentokrát zahrali Kristen Stewart, Naomi Scott a Ella Balinska. Film síce stále hrajú v kinách a pár miliónov k zisku zrejme ešte zozbiera, no už teraz je viac než isté, že pôjde o prepadák, ktorý sa pokračovania zrejme nikdy nedočká.

Rozpočet filmu bol 48 miliónov dolárov a ďalších niekoľko miliónov tvorcom určite zobrali výdavky spojené s propagáciou filmu. V USA však film do dnešného dňa zarobil len necelých 18 miliónov dolárov. Vďaka celosvetovým tržbám (zhruba 60 miliónov dolárov) film nebude v strate, no v porovnaní s dvojicou predošlých filmov z roku 2000 a 2003 o úspechu hovoriť nemožno.

Terminátor: Temný osud

Tento rok je dôkazom toho, že ak niečo fungovalo v minulosti, nemusí byť tomu tak aj teraz. Tvorcovia legendárneho Terminátora sa rozhodli, že opäť spoja pôvodnú hereckú zostavu a nakrútia pokračovanie tejto série. Arnold Scwarzenegger a Linda Hamilton sa skutočne pred kamerou opäť stretli v svojich kultových úlohách, no dnes to zrejme ľutujú.

Rozpočet filmu bol takmer 200 miliónov dolárov. Pri osvedčenej značke zrejme nikto nerátal s tým, že by niečo mohlo zlyhať. V amerických kinách však film zinkasoval len necelých 63 miliónov dolárov. Vďaka celosvetovým tržbám zhruba 261 miliónov dolárov film na seba síce zarobil, no tvorcovia zrejme rátali so ziskom minimálne pol miliardy dolárov.

Hellboy

Azda najväčšie filmové sklamanie tohto roka prinieslo pokračovanie komixového Hellboya. Nikto zrejme neočakával, že pôjde o filmový trhák, napokon však išlo až o príliš veľký prepadák. Film s rozpočtom zhruba 50 miliónov dolárov celosvetovo zinkasoval necelých 45 miliónov čo je na pre hollywoodsu produkciu obrovská rana.

Fanúšikov hneď z úvodu odradili negatívne recenzie, ktoré 121-minút trvajúci film označili ako nezmyselnú nudu, ktorú vidieť nepotrebujeme. Filmu nepomohla ani jedenásťročná pauza, či obsadenie Davida Harboura, ktorý v súčasnosti boduje v seriálovom hite Stranger Things.

X-Men: Dark Phoenix

Prvý z filmov zo série X-Men sme si mohli pozrieť ešte v roku 2000. Obrovský hit, kde sa v hlavnej úlohe ukázal Hugh Jackman patril dlhé roky medzi najúspešnejšie filmové série. Bez filmového Wolverina to však zjavne nie je ono. Pokračovanie filmu s novou generáciou hrdinov totiž pohorelo po všetkých stránkach.

Tvorcovia si na film vyradili mimoriadne štedrý rozpočet 200 miliónov dolárov a získali herecké esá ako James McAvoy, Jennifer Lawrence či Jessica Chastain. Nebyť relatívneho úspechu filmu v Európe a Ázii, tak by zrejme pár ľudí v momente dostalo hodinovú výpoveď. V USA film totiž zarobil necelých 70 miliónov a celosvetové tržby len tak tak presiahli sumu 250 miliónov dolárov.

Filmová sólovka Wolverina z roku 2017, v ktorej sa Hugh Jackman rozlúčil so svetom X-Menov pritom zarobila viac než 600 miliónov dolárov.

Mačky

Posledný z pätice filmov sa do slovenských kín ešte ani nedostal, no už teraz je isté, že naň veľmi rýchlo pozabudneme. Od filmového spracovania muzikálového hitu Mačky každý očakával vela. Tvorcovia si na film vyhradili rozpočet takmer 100 miliónov dolárov a do hlavných úloh obsadili hviezdy ako Taylor Swift, Idris Elba, Rebel Wilson, Judi Dench, Jason Derulo či Jennider Hudson. Zostava silných mien však k tomu, aby išlo o filmový hit nestačí.

Už po zverejnení prvého traileru sa na tvorcov zniesla obrovská vlna kritiky, za nie príliš vydarenú CGI animáciu, ktorá vo výsledku pôsobí skôr ako zlý vtip. Z toho si zjavne ťažkú hlavu nerobili, nakoľko žiaden pokus o zlepšenie nenastal. Celosvetovo film zatiaľ zarobil len niečo cez 12 miliónov dolárov, je tak veľmi reálne, že vo výsledku bude v strate. Tvorcovia by zrejme lepšie urobili, ak by ostali pri pôvodnom zámere, ktorý hovoril o animovanom filme s využitím hlasu známych hudobníkov a hercov.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.