Ako sa z klauna stal obávaný zločinec?

18. septembra 2019
3747
 

Joker je legenda. Na stránkach komiksových zošitov vydavateľstva DC Comics, ale aj na filmových plátnach sa objavuje už roky a hoci patrí medzi záporné postavy, teší sa u publika značnej obľube. Teraz si na filmovom plátne pozrieme konečne príbeh o tom, ako jeho kariéra grázla vlastne začala!

Postava Jokera nie je pre milovníkov komixoviek žiadna novinka. Na filmovom plátne ho už stvárnilo množstvo hercov, no prvé ohlasy nový film označujú za jednu z najlepších snímok nakrútených na motívy komiksov. Vďačiť za to môžeme dychberúcemu výkonu Joaquina Phoenixa v hlavnej úlohe. Slovenskí diváci a diváčky budú mať možnosť si overiť pravdivosť týchto ohlasov už 3. októbra, kedy sa film dostane do našich kín.

„Často hovoríme o vrchole ľadovca, ale zriedka rozprávame o tom, čo leží pod ním – o tom, čo vás tam dostane,“ vysvetľuje režisér Todd Phillips svoju motiváciu nakrútiť príbeh nie o Jokerovi, ale príbeh o tom, ako sa Arthur Fleck stal Jokerom. „Arthur je ten chlap, ktorého na ulici hneď obídete… alebo do neho vrazíte. Dúfame, že v tomto filme dokážeme nazrieť na to, čo sa skrýva pod hladinou.“

Snímku Joker, ktorá už stihla získať Zlatého leva, ocenenie pre najlepší film na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach, prinesie začiatkom októbra do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.