Obrovský úspech filmu Známi neznámi. V Košiciach hercov privítala takmer tisícka ľudí!

13. augusta 2021
1675
 

Herci Táňa Pauhofová, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Tomáš Měcháček, Anna Kadeřávková a producentka Wanda Adamík Hrycová sa vrátili z celoslovenského turné filmu Známi neznámi. Najväčší úspech dosiahli v metropole východu, kde delegáciu privítalo takmer 1 000 ľudí.  

Reakcie prvých divákov filmovej novinky si herci, producentka a moderátorka Vera Wisterová pozreli v Trenčíne. Nadšenie z ich prítomnosti publikum neskrývalo. „Aj ja sa chcem zvítať!“ Zakričala nadšená fanúšička Monika na českého umelca Tomáša Měcháčka a rozbehla sa ho objať a pobozkať.

V podobnej uvoľnenej nálade sa nieslo následné uvedenie filmu v Žiline a Liptovskom Mikuláši. „Ona je šialená! My sme vás chceli dôstojne pozdraviť a poďakovať za to, že ste prišli,“ doberala si Petra Veru za jej odviazané moderovanie, pri ktorom ľudí vyzývala vysmiate obecenstvo hercov ovoniavať. „Keď som v Žiline povedala, či je tu niekto, kto si chce olízať Sväťa Malachovského, tvrdili ste mi, že je to už priveľa,“ smiala sa, na čo sa obľúbený herec začal v kinosále vyzliekať.

Na nasledujúci deň začali tváre filmu Známi neznámi vítať divákov v Poprade, pokračovali v Prešove a deň ukončili veľkolepo v Košiciach, kde si ich prišlo pozrieť takmer 1 000 divákov. „Všetkých by som vás rada vybozkávala. Som rada, že som tu, môžeme to zobrať po jednom,“ pozdravila s úsmevom Košičanov herečka Táňa Pauhofová. „Toto je moje mesto! Som narodená v Bratislave, ale vyrobená tu v Košiciach,“ netajila svoje nadšenie z východniarov producentka filmu Známi neznámi Wanda Adamík Hrycová.

Posledný deň turné filmu Známi neznámi sa začal v Banskej Bystrici a pokračoval vo Zvolene. „Veľmi rada sa sem vraciam, pretože keď som bola mladšia, teda asi pred 400 rokmi, bol zvolenský Pustý hrad iba jeden kopec a s tímom mladých archeológov sme vyhrabávali rôzne vykopávky, až sa dostal do súčasného stavu,“ vyjadrila sa Polnišová.

Finále turné patrilo Nitranom. Okrem vopred avizovaného predstavenia hercov a tvorcov prekvapila delegácia aj nič netušiacich divákov v náhodnom nitrianskom kine. „Ďakujeme, že ste prišli na náš film. Je možné, že takto prekvapíme pred projekciou filmu Známi neznámi aj iných divákov,“ ukončila veľké turné moderátorka Vera Wisterová.

Celoslovenské premiérové turné myslelo aj na životné prostredie. Vďaka partnerovi Mercedes-Benz Slovakia sa tvorcovia a herci presúvali z mesta do mesta na plne elektrickej EQV. Práve elektromobily, spoločne s hybridmi dobíjateľnými zo siete, sú momentálne základným pilierom produktového portfólia značky Mercedes-Benz, ktorej dlhodobým cieľom je znižovanie emisií a ochrana životného prostredia pre aktuálne a budúce generácie.

Zdroj foto: David Hanko, Katarina Harsanyova

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.