Prerastá vám domáca škola cez hlavu? Poznáme riešenie!

16. apríla 2020
3461
 

Súčasná doba pandémie je pre každého náročná, zvykáme si na nové pravidlá, ako je nosenie rúšok a rukavíc, nepretržitý home office, rýchle nákupy a domáca škola. Práve výučba doma nie je veľkou zmenou len pre samotné deti, ale hlavne pre ich rodičov, ktorí bojujú každý deň s vytvorením najlepších podmienok pre domáce štúdium svojich detí.

Domáca škola pravdepodobne potrvá ďalších pár mesiacov a nájsť prehľad v celom množstve úloh je pre rodiča problém, o to viac, ak má doma viac školopovinných detí. Zadania a úlohy prichádzajú od rôznych pedagógov a nielen deti v tom strácajú prehľad. Užitočným pomocníkom v podobnej situácii je triedny blog na Webnode, ktorý môže slúžiť pre celú triedu, prípadne pre celý ročník, pokiaľ sa príslušní učitelia dohodnú na rovnakých postupoch.

Založenie triedneho blogu je veľmi jednoduché a zvládol by to aj žiak prvého stupňa s malou pomocou rodiča. Stačí vybrať výstižný názov, ktorý si všetci zapamätajú, ako napríklad 4.A a ulica základnej školy. Následne sa vytvoria ikonky s jednotlivými predmetmi, kde môžu učitelia pravidelne dopĺňať úlohy a zadania. Na triedny blog si jednoduchým spôsobom pridáte aj kalendár, do ktorého si zaznačíte termíny odovzdania projektov.

Ďalšia záložka môže slúžiť ako nástenka, kde budú umiestnené vytvorené projekty, kresby alebo fotky, ktoré deti pošlú učiteľom. Stránka môže mať viacerých správcov, rodičov aj učiteľov. Takto vytvorený blog poskytne všetky informácie pre konkrétnu triedu alebo ročník z jedného miesta. Pomôže nielen učiteľom k jednoduchšiemu zadávaniu, ale predovšetkým deťom a rodičom, ktorí sa viac nebudú musieť vracať k zabudnutým mailom od pedagógov. Domáca škola tak bude prebiehať bez stresu rodičov z nespravenej úlohy len preto, že o nej nevedeli.

Pridajte sa k viac ako 40 miliónom užívateľov Webnode z celého sveta. Oceníte profesionálny prístup a jednoduché ovládanie užívateľského systému, s ktorým sa veľmi rýchlo naučí pracovať aj úplný začiatočník. V prípade potreby sa kedykoľvek môžete obrátiť na podporu v lokálnom jazyku, kde vám pomôžu s akýmkoľvek problémom. Viac informácií nájdete na www.webnode.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.