Cibulková už je zaočkovaná. Ľudí najprv naštvala, teraz sa z nej smejú!

12. januára 2021
2784
 

Dominiku Cibulkovú zrejme žiadnemu Slovákovi predstavovať netreba. Bývalá tenisová hviezda si už niekoľko mesiacov užíva materstvo, no teraz sa jej na seba podarilo upozorniť niečím úplne iným. Blondínka sa nechala zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 aj napriek tomu, že nepatrí do prvej línie zdravotníkov ani medzi rizikové skupiny obyvateľov.

Poriadne prestrelila. Keď sa prevalila informácia o tom, že Dominika Cibulková sa neprávom nechala zaočkovať proti koronavírusu, naštvala azda každého Slováka. Ak by si Cibulková neskôr svoje pochybenie priznala a za svoje konanie sa ospravedlnila, tak by zrejme jej konanie nemalo takú negatívnu dohru. Známa Slovenka sa však vyjadrila, že sa k očkovaniu dostala náhodou a vôbec netušila o tom, že robí niečo nesprávne. Zhodou okolností sa „náhodou“ nechal zaočkovať aj jej manžel.

Foto: facebook.com/dcibulkova

„Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila. Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som ale touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup,“ napísala na svojom Instagrame.

Výsmech celého národa

Väčšina Slovákov najprv Cibulkovú za jej konanie kritizovala, no po jej kostrbatom vyjadrení si z nej väčšina ľudí začala robiť srandu. Je prinajmenšom zvláštne, že známa teniska nemala žiadnu informáciu o poradovníku očkovania, rovnako aj to, že jej vlastné konanie neprišlo neetické. Trvalé bydlisko má pritom v Dubaji, kde aj odvádza svoje dane. Rôzne satirické stránky túto situáciu využili vo svoj prospech a vzniklo viacero vtipných obrázkov, ktoré dnes bavia celé Slovensko. NA Cibulkovej zlyhanie upozornil tiež známy komik Fero Joke.

Foto: facebook.com/dcibulkova

Zdieľaj článok:

Comments are closed.