Strašidelný príbeh podľa latinskoamerickej legendy

17. apríla 2019
4778
 

Ak patríte medzi milovníkov hororov, mali by ste spozornieť. Už vo štvrtok 18.4 do slovenských kín vstupuje americký mysteriózny horor Kliatba kvíliacej ženy. Snímka z réžie Michaela Chavesa sleduje príbeh o utrápenej žene, ktorá ostala uväznená medzi nebom a peklom a desí tak ľudí po celom svete.

V Kliatbe kvíliacej ženy ožíva ikonická latinskoamerická legenda v originálnom horore, ktorý je celovečerným režisérskym debutom Michaela Chavesa, inovatívneho filmára, ktorý má na konte množstvo ocenení za krátky film The Maiden. Film sa odohráva v roku 1973 v Los Angeles a rozpráva príbeh Anny Tate-Garcia (Linda Cardellini) sociálnej pracovníčky a ovdovenej osamelej matky, ktorá len s ťažkosťami hľadá balans medzi svojimi dvomi úlohami, pričom sa stále vyrovnáva so stratou manžela.

Anna počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou… a jej metódy čoraz desivejšími.

Vo filme sa predstaví Linda Cardellini (Green Book), Raymond Cruz (Breaking Bad), Patricia Velasquez (Múmia) a Marisol Ramirez (NCIS: Los Angeles), ďalej Sean Patrick Thomas (Halloween: Vzkriesenie), Jaynee-Lynne Kinchen (Nesmrteľný) a nováčik Roman Christou.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.