Trhlina: Jedna z najväčších záhad Slovenka mieri na plátna kín

15. januára 2019
3975
 

Milovníci literatúry určite dobre poznajú bestseller Trhlina od úspešného slovenského spisovateľa Jozefa Kariku. Mysteriózny triler na základe skutočných udalostí vzbudil obrovský ohlas ešte v dobe svojho knižného vydania. Už o pár dní sa fanúšikovia tohto príbehu dočkajú filmového spracovania.

Máloktorá slovenská kniha vzbudila v posledných rokoch takú diskusiu, ako napínavý triler Trhlina. V rebríčku TOP 100 kníhkupectva Martinus sa dokonca spomedzi všetkých slovenských aj zahraničných románov udržal najdlhšie v histórii. Z knihy, ktorá sa hrdí tým, že je inšpirovaná  skutočnými udalostami v obci Tribeč.

Ešte počas minulého roku sa začala nakrúcať televízna mini-séria, na ktorej pracuje TV JOJ v spolupráci s DNA Production. Fanúšikovia tohto príbehu sa nakoniec dočkajú aj filmového spracovania, ktoré sa do kín dostane už 24. januára. Neskôr v priebehu roka 2019 sa dočkáme aj mini-série na obrazovkách TV JOJ.

Réžiu mal na starosti Peter Bebjak, ktorý stojí aj za úspešným filmom Čiara či televíznym seriálom Za sklom. V hlavných úlohách sa na filmovom plátne ukážu Matej Marušin, Mária Havranová, Dávid Hartl, Tomáš Maštalír či Juraj Loj.

Zdroj: Continental film

Zdieľaj článok:

Comments are closed.