Trhlinu si počas prvého víkendu pozrelo 83 266 divákov!

29. januára 2019
4132
 

Minulý týždeň patril v slovenských kinách jednoznačne uvedeniu očakávaného filmu Trhlina. Minimálne čo sa týka slovenskej kinematografie, ide o doteraz neprebádaný žáner, ktorý si právom vyslúžil mimoriadne veľkú priazen divákov.

Filmová novinka režiséra Petra Bebjaka, mysteriózny thriller Trhlina, si na svoje konto hneď po prvom víkende v kinách pripisuje historický úspech. S návštevnosťou 83 266 divákov a tržbami 494 386 € sa jej premiérový víkend stal najúspešnejším víkendom slovenského filmu v domácich kinách. V celkovom rebríčku otváracích víkendov v slovenských kinách patrí jej tržbám 5. miesto, pričom sa zaradila tesne za také obrovské hity, akými sú Mimoni, Päťdesiat odtieňov sivej, Päťdesiat odtieňov slobody a Avengers: Nekonečná vojna.

„Takýto úspech nás, samozrejme, teší. Pre filmára je dôležité, aby sa jeho film dostal k divákom a ak ich navyše zaujme, majú o čom premýšľať a čo odporúčať, môžeme byť len spokojní,“ hovorí režisér Peter Bebjak a dodáva, že je to pre celý tím veľkou motiváciou do ďalšej práce. Trhlina pritom na vrchole rebríčka nahradila jeho vlastný film Čiara, ktorý v auguste 2017 prilákal počas prvého distribučného víkendu do kín 69 242 divákov (s tržbami 375 959 €), celkovo ho v nich videlo viac ako 330 000 ľudí.

Príbeh filmovej adaptácie úspešnej knižnej predlohy Jozefa Kariku sleduje skupinku odvážlivcov, ktorá sa vyberie na výpravu do tajomných lesov pohoria Tribeč. Práve tam podľa viacerých zmienok už desaťročia miznú ľudia. V hlavných úlohách sa pred kamerou predstavili Matej Marušin, Mária Havranová, Dávid Hartl, Tomáš Maštalír či Juraj Loj, ktorý si zahral spisovatela Jozefa Kariku. Trhlina sa tento rok dočká aj televíznej série, ktoré uvidíme na obrazovkách TV JOJ.

Foto: D.N.A. Production

Zdieľaj článok:

Comments are closed.