Koronavírus zložil aj speváčku Pink! Na pomoc s ochorením venuje milión dolárov

7. apríla 2020
2897
 

Pandémia koronavírusu v USA nabrala veľmi negatívny spád. Počet nakazených ale aj mŕtvych každý deň stúpa v tisíckach. Ochorenie si skutočne nevyberá a nevyhýba sa ani hollywoodskym hviezdam. Na zoznam nakazených pribudla pred dvoma týždňami tiež obľúbená speváčka Pink.

O ochorení známej hudobníčky by sa zrejme vôbec nevedelo, ak by sa k tomu sama nepriznala. Na svojom instagramovom profile zverejnila fotografiu so svojím synom. V popisku sa priznala, že sa  nechala testovať po tom, ako spozorovala niekoľko príznakov u svojho syna. Testy prítomnosť vírusu potvrdili aj u nej, tak sa spolu s rodinou stiahla do domácej karantény, až kým choroba ustúpila.

View this post on Instagram

Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19. Fortunately, our primary care physician had access to tests and I tested positive. My family was already sheltering at home and we continued to do so for the last two weeks following the instruction of our doctor. Just a few days ago we were re-tested and are now thankfully negative. It is an absolute travesty and failure of our government to not make testing more widely accessible. This illness is serious and real. People need to know that the illness affects the young and old, healthy and unhealthy, rich and poor, and we must make testing free and more widely accessible to protect our children, our families, our friends and our communities. In an effort to support the healthcare professionals who are battling on the frontlines every day, I am donating $500,000 to the Temple University Hospital Emergency Fund in Philadelphia in honor of my mother, Judy Moore, who worked there for 18 years in the Cardiomyopathy and Heart Transplant Center. Additionally, I am donating $500,000 to the City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund. THANK YOU to all of our healthcare professionals and everyone in the world who are working so hard to protect our loved ones. You are our heroes! These next two weeks are crucial: please stay home. Please. Stay. Home.❤️

A post shared by P!NK (@pink) on

Dnes už sú výsledky v prípade Pink našťastie negatívne. „Toto ochorenie je vážne a skutočné. Ľudia by mali vedieť, že ochorenie hrozí mladým aj starým, zdravým aj nezdravým, bohatým aj chudobným a preto by mali byť testovanie zadarmo, aby sme ochránili naše deti, rodiny, priateľov a komunity.“ Speváčka tak otvorene skritizovala politiku zdravotného systému v USA, ktorý an iv tejto mimoriadne závažnej udalosti nerobí žiadne výnimky. Pokiaľ si testovanie v USA nemôžete dovoliť zaplatiť, tak máte smolu. Cena testovania a prípadnej hospitalizácie sa pritom môže vyšplhať aj na sumu niekoľko tisíc dolárov.

Pink sa rozhodla, že túto situáciu nenechá len tak a rozhodla sa konať skôr, než niečo v USA zmení vláda. „V snahe podporiť zdravotníkov, ktorí každý den bojujú, venujem 500 000 dolárov pohotovostnému fondu nemocnice vo Philadelphii na počesť mojej matky Judy Moore, ktorá tam 18 rokov pracovala. Ďalších 500 000 dolárov venujem krízovému fondu COVID-19 v meste Los Angeles. Ďakujem všetkým zdravotníkom. Ste naši hrdinovia. Najdôležitejšie sú nasledujúce dva týždne. Ostaňte doma!“

Foto: Facebook.com/Pink

Zdieľaj článok:

Comments are closed.