Leto v USA? Adrián tu prežil nezabudnuteľné dobrodružstvá

23. decembra 2019
2933
 

Amerika je kontinent plný nádherných prírodných krás. Niektoré jej oblasti pripomínajú Slovensko, iné lákajú tým, čo nikde inde vo svete neuvidíte. Ak sa o tom chcete presvedčiť na vlastné oči, nie je to nič nemožné. Mladý študent Adrián Vargončík strávil celé leto prácou v jednom z najkrajších národných parkov v spojených štátoch Sequoia National Park v Kalifornii. Spolu so zvyškom  ľudí, ktoré prežili podobné leto sa zhoduje na tom, že neľutuje ani jeden deň strávený za oceánom.

Láka ťa jagavý americký sen, obrovské veľkomestá plné mrakodrapov a známe scenérie z hollywoodskych filmov? Ak sa vyberieš do USA, nezostávaj iba v slávnych mestách ako New York, Chicago či Los Angeles. Nesmieš vynechať ani americký západ, kde nájdeš tie najkrajšie národné parky celej krajiny.

Zbaľ si kufre do národného parku

Znejú ti povedome mená národných parkov ako Yellowstone, Glacier, Grand Canyon, Denali, Zion alebo Bryce? Aj ty tu môžeš stráviť celé leto. Stačí ak si študentom denného štúdia univerzity alebo vysokej školy a máš aspoň komunikatívnu úroveň angličtiny. Práca v národných parkoch bol úplne nový program od Smaller Earth. Pozícia, na ktorú som sa v tom čase hlásil bola „housekeeping“ teda chyžný. Pracoval som v hoteli, kde som sa staral o čistotu izieb a komfort pre hosti, ktorí navštívili tento rezort počas leta, prezradil Adrián Vargončík.

Leto v Národnom parku Sequoia

Tento národný park sa nachádza v pohorí Sierra Nevada a má rozlohu 1 635 km². Park je známy pre stromy sekvojovce mamutie, vrátane stromu generála Shermana, ktorý je najväčším stromom na svete.Práca v národnom parku ma oslovila skrz môj blízky vzťah k prírode. Aktuálne už zase riešim budúce leto v Sequoi a po skončení práce  by som chcel cestovať a navštíviť aj rôzne národné parky po celom území USA,“ prezrádza mladý študent.

Voľné dni v lese aj najväčších metropolách

Okrem turistiky a spoznávania prírody, ti dni kedy nepracuješ ponúkajú možnosť vybehnúť mimo národného parku a spoznať aj mestský život a jeho ruch.: Na mojej pozícií sme pracovali len počas dňa od ôsmej rána do šestnástej poobedia. Celé leto bolo krásne slnečné, takže po práci bola vždy možnosť na voľnočasové aktivity. Každý týždeň som mal jeden alebo dva dni voľna, kedy som spoznával okolitú krajinu, navštívil známe mestá ako Los Angeles či San Francisco. Kamošov, ktorých som tam získal mi ukázali pravú tvár Ameriky,“ spomína Adrián.

Leto v USA plné pozitív

Leto v národnom parku ponúka príležitosť zoznámiť sa s  novou kultúrou, pracovať v medzinárodnom prostredí a spriateliť sa s ľuďmi z iných krajín či zdokonaliť sa v angličtine. .Bol som tam jediný chalan zo Slovenska, tým pádom  komunikácia bola možná len v anglickom jazyku. Strávil som takmer štyri mesiace v USA so super ľuďmi a získal som doživotné priateľstvá, zarobil slušné peniaze, spoznal kus novej krajiny a samozrejme zdokonalil angličtinu, tak nepociťujem žiadnu stratu. Vidím v tom len pozitíva.“ Viac informácií nájdeš na stránke www.smallerearth.com/sk

Zdieľaj článok:

Comments are closed.