Ples v opere 2020: Týchto 15 dám na plnej čiare zabodovalo!

14. januára 2020
5842
 

Dobročinný Ples v opere už po 20-krát oficiálne otvoril slovenskú plesovú sezónu. Do priestorov historickej budovy Slovenského národného divadla aj tento rok zavítalo množstvo známych dám, ktoré svojou prítomnosťou podporili dobročinný zámer Plesu v opere. Pozvanie tento rok prijalo niekoľko úspešných Sloveniek, pre ktoré išlo o premiérovú účasť. Tie najkrajšie dámy večera sa vzácne zhodli na rovnakej farbe šiat!

Napriek tomu, že Ples v opere sa už niekoľko rokov môže chváliť s prívlastkom dobročinný, stále ide o prestížnu spoločenskú udalosť, ktorej prináleží oblečenie na úrovni. Výber tej pravej plesovej róby nie je žiadna hračka a dámy sa potrápia s tým, ako dodržať dresscode a zároveň naplniť svoju vlastnú predstavu. Väčšina žien na 20. ročníku Plesu v opere však túto úlohu zvládla bravúrne. Medzi tie najkrajšie môžeme bez váhania označiť trojicu budúcich mamičiek a plesových debutantiek, bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú, manželku známeho hokejistu Ivanu Gáborík a Andreu Šprochovú známu ako televíznu redaktorku.

Dominika Navara Cibulková

Bývalá slovenská tenistka patrí už dlhé roky medzi najlepšie oblečené Slovenky a svojej povesti neostáva nič dlžná ani v tehotenstve. Každý bol zvedavý, čo si na svoj premiérový Ples v opere Dominika oblečie. Budúca mamička namiesto modelu od svetového dizajnéra, ktorých má plný šatník stavila na šaty z rúk známeho Slováka. Cibulková totiž prišla v šatách od Lukáša Kimličku, ktorý už kariéru návrhára zavesil na klinec no pre tento večer spravil svoju poslednú výnimku. Dominika vyzerala skvelo a všetkým ženám dokázala, že aj s rastúcim bruškom môžu vyzerať bezchybne!

Ivana Gáborík

Ďalšia budúca mamička an zozname debutantov bola Ivana Gáborík, ktorá sa preslávila ešte pod menom Surovcová v šou Let´s dance. Manželka slovenského hokejového reprezentanta Mariána Gáboríka tiež siahla po bielej farbe, v  ktorej vyzerala ako princezná. Nádherný model bielych čipkovaných šiat zo svadobného salónu nádherne obopol postavu budúcej mamičky. Čerešničkou na torte bola v tomto prípade dlhá vlečka a krásna vizáž tejto blondínky.

Andrea Šprochová

Na plese sa poprvýkrát v pozícii hosťa ukázala tiež obľúbená markizáčka Andrea Šprochová. Televízna redaktorka sa síce Plesu už v minulosti zúčastnila pracovne, teraz si však naplno užila aj to, na čo predtým čas nemala. Podobne ako Cibulková a Gáborík aj Andrea pre svoj „tehotenský“ outfit siahla po bielej farbe.

Barbora Franeková

Rebríček tých najlepšie oblečených žien dobročinného Plesu v opere sa tento rok nezaobíde bez bývalej slovenskej Missky Barbory Franekovej. Obhájiť pozíciu bývalej kráľovnej krásy určite nie je ľahké, no Barbore sa túto výzvu podarilo prekonať so značným náskokom. Brunetka zažiarila v honosnej róbe od Michaela Kováčika, ktorú by si pokojne mohla obliecť aj na odovzdávanie hollywoodskych Oscarov. Jediné čo Barbore v konkurencii vyššie spomenutých dám chýbalo je tehotenské bruško.

Michaela Kocianová

Medzi najväčšie hviezdy večera sa zaradila tiež topmodelka Michaela Kocianová. Krásna blondínka zažiarila podobne ako predchádzajúce dámy v bielych šatách z dielne slovenského návrhára Michaela Kováčika. Na niektorých ženách by možno tieto šaty pôsobili až príliš nezaujímavo, no v prípade dlhonohej krásky išlo o trefu do čierneho. Michaela nepotrebovala ani zbytočne prehnané doplny, celý outfit totiž okorenila svojou charizmou.

Lucia Hablovičová

Prirodzenou krásou a noblesou nás každý rok očarí Lucia Hablovičová. Inak tomu nebolo ani uplynulú sobotu. Tak ako v minulé roky, aj tentokrát si bývalá riaditeľka Miss Slovensko obliekla šaty od svojho dvorného návrhára Borisa Hanečku. Smaragdovo zelená farba sa v súčasnosti teší veľkej obľube a Lucii v kombinácii s efektným pávím perom vo vlasoch skutočne pristala!

Jana Keketi

Úspešná slovenská fotografka Jana Keketi doslova žiarila! talentovaná Slovenka si ako jedna z mála zvolila šaty v zlatej farbe. Podobne výrazný kúsok by v prípade niektorých žien mohol byť veľkým krokom vedľa. Keketi sa však môže pochváliť štíhlou postavou ktorá je na takýto model šiat ako stvorená.

Andrea Cocherová

Neodmysliteľnou súčasťou prestížneho Plesu v opere je už od jeho prvého ročníka riaditeľka Andrea Cocherová. Podobne ako v minulých rokoch, aj tentokrát si Cocherová dopriala odvážny kúsok od Borisa Hanečku, v ktorom si aj tento rok získala zaslúženú pozornosť. Na niektorých ženách by možno tieto šaty pôsobili príliš veľkolepo, no Andrea ich niesla so cťou.

Lucia Hurajová

Ako princezná z rozprávky od Disney vyzerala Lucia Hurajová. Obľúbená herečka minulý rok excelovala v honosnej róbe ako moderátorka, éterickému vzhľadu však ostala verná aj tento rok. Zaujímavá farba šiat v odleskoch zelenej dvojnásobnej mamičke veľmi pristala. Inú dámu v podobných šatách by ste na plese hľadali márne!

Jana Pištejová

Medzi ozdoby Plesu v opere patrí každý rok aj Jana Pištejová. Známa módna návrhára v minulosti stavila na farby a kvetované aplikácie. Tentokrát siahla po šatách z úplne opačného súdka. Honosnú čiernu róba pochopiteľne navrhla sama Pištejová a na výbornú zafungovala aj priamo na nej!

Petra Toth

V šatách od Jany Pištejovej prišla aj šperkárka Petra Toth. Sympatická brunetka od začiatku večera pútala pozornosť najmä vďaka svojmu odvážnemu účesu v podobe zapletených vrkočov, ktoré nepatria medzi úplne štandardné plesové účesy. Niekomu to možno príde mimo, no kto iný by mal porušovať pravidlá, ak nie práve dizajnéri?

Jana Hossova

Biela bola v tento večer skutočne osudovou farbou. Zvolilo ju mnoho dám, pochopiteľne najmä debutantky, ktorým sa odporúča prísť práve v šatách tejto farby. Manželka nášho známeho hokejistu si obliekla róbu od návrhára Michaela Kováčika. Vyzerala skvelo a podobne ako iné spomínané dámy, by sa mohla prejsť aj po hollywoodskom červenom koberci.

Zuzana Barková

Na jubilejnom ročníku Plesu v opere sa v spoločnosti manžela ukázala tiež bývalá Misska, finalistka šou Dievča za milión a blogerka známa ako Zrzkastyle. Zuzana sa netají svojou veľkou láskou k zelenej farbe, ktorej ostala verná aj pri výbere šiat. Smaragdovo zelená róba, ktorú navrhla Ema Klein v tomto prípade zafungovala na výbornú. Výsledok doplnil skvelý výber doplnkov a vizáž.

Saša Gachulincová

Z radov známych modeliek na na Plese ukázala tiež sympatická Saša Gachulincová. Blondínka je v poslednej dobe v kurze, aj vďaka svojej účasti v poslednej sérii šou Tvoja tvár znie povedome. Saša má to šťastie, že vyzerá dobre vo všetkom, inak tomu nebolo ani v krásnych červených šatách od Marcela Holubca.

Kristína Lintnerova

Ak niekto príjemne šokoval a všetkých hostí prekvapil, tak to bola určite dcéra bývalého hokejového reprezentanta Richarda Lintnera. Len 19 ročná slečna vyzerala ako kráľovná a vďaka jej grandióznej róbe a nežnému make-upu sa ju prehliadnuť skutočne nedalo. Rovesníčky Kristíny si môžu brať príklad v tom, ako by to na plese malo vyzerať!

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.