Lucia Hablovičová: Som vďačná za všetky životné skúsenosti

2. januára 2019
5487
 

Luciu Hablovičovú netreba nikomu predstavovať. Krásna Slovenka sa v minulosti živila práve svojím vzhľadom, úspešnej kariéry modelky sa však dobrovoľne vzdala. Spokojná mamička 5-ročného Thea sa dnes v prominentnej spoločnosti objavuje už len zriedka. Nikdy si však nenechá ujsť dobročinný Ples v opere. 

Máte za sebou úspešnú kariéru modelky. Dnes už sa modelingu venujete len príležitostne, nechýba vám to?

Som vďačná za všetky životné skúsenosti, ale myslím si, že sa treba posúvať dopredu. Modeling je pre mladšie dievčatá a s úlohou mamy pre mňa už nezlučiteľný. Rada občas niečo pekné nafotím alebo predvediem na móle, ale modelkou by som sa už nenazývala.

Dlhé roky ste boli riaditeľkou známej súťaže krásy, ako sa na túto šou pozeráte s odstupom času?

Robila som tú prácu s radosťou a nadšením, ale priznám sa, že už túto show vôbec nesledujem.

Patríte medzi stálice dobročinného Plesu v opere, viete už, čo si tento rok oblečiete?

Jediné, čo zatiaľ viem, že šaty budú od Borisa Hanečku, a tak ako každý rok, opäť si to nechávame na poslednú chvíľu. Verím, že sa stihneme do konca roka aspoň stretnúť a porozprávať.

Čo by si podľa vás žena na takúto udalosť v žiadnom prípade obliecť nemala?

Verím, že základné pravidlá bontónu ovláda každá dáma, ktorá sa vyberie na ples. Občas sa ešte na rukách žien objavia hodinky, ale myslím si, že najpodstatnejšie je, aby sa cítili krásne a užili si večer. O tom ples predsa je.

Čo si myslíte o dobročinnom zámere Plesu v opere, ktorým je už druhýkrát vzdelávanie zdravotne znevýhodnených detičiek?

Nesmierne si vážim charitatívny rozmer Plesu v opere, pretože okrem aktívnej finančnej podpory poukazuje aj na aktuálne problémy v spoločnosti. Tento rok už po druhýkrát na inkluzívne vzdelávanie zdravotne znevýhodnených detí.

Už je to nejaký rok, odkedy ste si otvorili materskú škôlku, kde prijímate aj zdravotne znevýhodnené detičky. Ako ste sa k tomuto vôbec dostali?

Vyštudovala som pedagogickú školu so zameraním na vychovávateľstvo a učiteľstvo v MŠ, takže prostredie škôlky mi bolo odjakživa blízke. Počas tých rokov, ktoré sa venujem škôlke, sme adaptovali do kolektívu zdravých detí aj niekoľko detí s rôznymi  diagnózami. Viem preto reálne posúdiť, do akej miery vie ovplyvniť inklúzia životy zdravých aj nie celkom zdravých detí.

Sama doma vychovávate synčeka Thea, je náročné skĺbiť jeho výchovu a pracovné povinnosti? Theuško má už päť rokov. Už sme si našli systém, ako to všetko zvládnuť. Vždy je na prvom mieste on, až potom všetko ostatné.

Nájdete si popri materstve a práci čas aj na nejaké koníčky?

Mám asi to šťastie, že robím prácu, ktorá ma napĺňa a baví. Veľmi rada trávim čas so svojim synom, takže aj napriek tomu, že sa nemám kedy venovať nejakým koníčkom, prežívam krásne a pohodové dni. Minulý rok som dokonca na staré kolená začala študovať na vysokej škole, tak snáď to môžem nazvať svojim koníčkom.

V týchto dňoch ešte všade vládne vianočná atmosféra, ste milovníčkou tohto hektického obdobia?

Nemám rada hektiku ani stres, ale milujem predvianočný čas, celý december si púšťam vianočné pesničky, nakupujem postupne darčeky a snažím sa zariadiť si ho tak, aby som si ho mohla užiť v pohode.

Dostali ste niekedy nejaký vianočný darček, na ktorý dodnes rada spomínate?

Milujem chvíle prekvapenia, ak mi Ježiško prinesie to, po čom tužím bez toho, aby som o tom dopredu vedela. Ja som totiž veľký špekulant a je ma ťažko prekvapiť.

Dávate si nejaké novoročné predsavzatia?

Áno, dokonca veľmi rada. Je to pre mňa vždy taký moment uvedomenia si toho, v čom sa môžem zlepšiť, a kde mám ešte rezervy. Občas sa to síce nezlepší hneď v prvý rok, ale robím čo sa dá a pripomínam si to prípadne aj o rok.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.