Športové oblečenie na bežný deň, tieto novinky musíte vyskúšať!

13. apríla 2021
3009
 

Vplyv športového štýlu môžeme vidieť nielen v kolekciách mnohých módnych značiek, ale čoraz viacej sa stal súčasťou aj nášho každodenného života. Športová móda v súčasnosti podlieha viacerým trendom a ponúka široký výber produktov, preto už dávno nie je určená len do fitnescentier, ale stala sa súčasťou nášho každodenného života.

Chýba vo vašom šatníku nejaký nový štýlový kúsok, ktorý vás dostane do pohybu? Pozrime sa spolu na trendy v športovej móde, ktoré ovládnu aktuálnu sezónu.

Harmónia farieb

Farebné kombinácie, ktoré tento rok ovládli športovú módu sú vyvážené, harmonické a v súlade s prírodou. Do popredia sa dostanú prírodné odtiene, zemité farby a minimalistické vzory. Kombinovanie topu s legínami s rovnakým vzorom nie je ničím netypickým a pokojne si ho môžete dovoliť aj túto jar. Odtiene béžovej, zelenej, čierna  či biela sú stále trendové minimalistické farby, ktoré sa ľahko kombinujú a pôsobia príjemne. Veľmi obľúbenými sa v súčasnosti stali legíny s vysokým pásom, ktoré sú maximálne pohodlné, a sú vhodné nielen na fitness, jogu a beh, ale sú aj ideálnym módnym doplnkom na bežné nosenie alebo na vonkajšie prechádzky. A presne tie budú v minimalistickom prevedení pôsobiť aj nezvyčajne elegantne a štýlovo.

Atletická ležérnosť

Mnohé svetové značky sa v súčasnej dobe inšpirujú strihmi a farbami, ktoré vychádzajú práve zo športového štýlu. V dôsledku tohoto prepojenia vznikol aj nový módny štýl athleisure, ktorý je veľmi obľúbený aj u viacerých celebrít. Ide o zakomponovanie športových prvkov do každodenného outfitu. Najväčším trendom, ktorý z tohoto prepojenia štýlov vyšiel sú jednoznačne cyklistické šortky.

Tie zaznamenali menší návrat už minulý rok, no tento rok ich užijeme naozaj naplno. Sú mimoriadne pohodlné a dajú sa skombinovať naozaj s čímkoľvek. Od nadrozmernej mikiny, cez tričko, až po elegantné sako a lodičky.

Eko a športová móda

Udržateľnosť je rastúcim trendom vo všetkých možných sférach a preto sa niet čo čudovať, že prenikla aj do športovej módy. Mnohé svetové značky vytvorili nové kolekcie na princípe ekologickosti a udržateľných materiálov. Vyrábajú oblečenie a doplnky z recyklovaných, organických a certifikovaných materiálov a v dôsledku toho vzniká aj čoraz viac lokálnych značiek. Tak sa ekológia stala v športovej móde trendom číslo 1.  V kvalitnom športovom oblečení sa budete cítiť oveľa viac pohodlne, bude vás podporovať v pohybe a zaručí dlhú životnosť, do ktorej sa oplatí investovať.

Foto: Björn Borg

Zdieľaj článok:

Comments are closed.