Ako si naplánovať efektívny home office?

24. apríla 2020
3311
 

Domáca karanténa trvá už viac ako mesiac a mnohí z nás pracujú z domu. Pre niektorých je to veľké pozitívum, iní zase majú problém so sústredením sa na  prácu.  Naša domácnosť je predsa len priestorom kde by sme radšej relaxovali, varili alebo upratovali. Ak si zoberiete k srdcu pár užitočných odporúčaní, nebudete sa už musieť rozptyľovať zbytočnosťami, ktoré vás oberajú o pozornosť. Pracovníci spoločnosti Webnode vytvorili 3 pravidlá, vďaka ktorým môžete plnohodnotne pracovať aj z domu.

  1. Pravidelnosť

Základné pravidlo je začať pracovať každý deň  v rovnaký čas, ako keby ste chodili medzi kolegov do officu. Najväčšiu chybu spravíte,  keď si prácu presúvate z hodiny na hodinu s výhovorkou, že veď môžete pracovať aj do noci. Takýto systém je veľmi neefektívny. Naplánujte si vopred celý deň, s prestávkou na obed alebo kávu. Pomôže vám to dodržať harmonogram a splniť si dané ciele v konkrétny deň.

  1. Domáca kancelária

Odporúčame prispôsobiť si pracovný priestor. Najlepšie je upratať si pracovný stôl tak, aby vás inšpiroval ku kontinuálnej a efektívnej práci. Samozrejme, nemôžete sedieť celých 9 hodín, preto je veľmi prospešné, ak sa počas pravidelných prestávok poprechádzate a stimulujete tak krvný obeh, ktorý vás naštartuje. Pre zdravú psychickú a aj fyzickú pohodu sa odporúča zaradiť do bežného dňa aj pobyt na čerstvom vzduchu, ktorý môžete využiť napríklad na šport. Vytvorením rutiny bežného dňa si ľahko zvyknete na efektívny home office.

  1. Komunikačné nástroje

A keď sa vám podarí zaviesť home office pravidlá, je dôležité nezabúdať na kontakt s okolitým svetom a pravidelnú komunikáciu s kolegami. Na trhu je v súčasnosti množstvo online nástrojov, ktoré umožňujú spojiť sa s kolegami cez obraz aj zvuk a dokonca aj počas online konferencie priamo zdieľať napr. prezentáciu. Okrem toho sú dostupné aj štandardné možnosti online zdieľania kalendárov, tabuliek alebo iných dokumentov, prípadne chatovacie služby, vďaka ktorým bude Vaša práca z domu jednoduchšia a efektívnejšia. Aj pri práci z domu tak môžete absolvovať plnohodnotné stretnutie, pri ktorom vyriešite všetko, čo potrebujete.

Viac informácií nájdete na www.webnode.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.