Vlasy si zaslúžia špeciálnu starostlivosť. Ako im vrátiť zdravie a lesk?

23. novembra 2020
2029
 

Problém suchých, lámavých vlasov nie je len záležitosťou leta. Mnohé máme vlasy oslabené najmä na jeseň, kedy na ne útočí chladné počasie a nedostatok vitamínov. Navyše nedostatočná produkcia prirodzeného mazu spôsobuje, že majú slabší ochranný filter, ľahšie sa lámu a trpia nedostatkom lesku. Ako im teda pomôcť? Nič iné ako zvýšená starostlivosť nepomôže.

Starostlivosť o pokožku je pre väčšinu z nás prirodzená. Zabúdať by sme však nemali ani na vlasy. Ak si osvojíte týchto pár rád, bude to pre vás hračka.

Hydratácia zvnútra aj zvonka

Viete, že 24% vlasu tvorí voda? Preto je dôležité na jeseň piť veľa vody, a to najmä bylinkové čaje. Ideálny je žihľavový, ktorý pôsobí na vlasy blahodarne zvnútra aj zvonku. Taktiež sa treba zamerať na časté umývanie vlasov. Napriek tomu, že si suché vlasy nežiadajú zvýšenú frekvenciu umývania, mnohé ženy to nerešpektujú. Tým, že vlasy umývate pričasto ich nasilu zbavujete prirodzenej vrstvy mazu, ktorú si horko ťažko vyprodukovali. Umývajte až vtedy, keď naozaj treba ale dajte pozor na príliš horúcu vodu, pretože rozrušuje vlasový povrch. Vodu používajte vlažnú alebo stredne teplú a nakoniec si ich opláchnite studenou. Vďaka tomu budú vaše vlasy hladké a lesklé. Ak sú vaše vlasy nevzhľadné a strapaté, stavte na argánový olej, ktorý si vďaka svojim špeciálnym vyživujúcim schopnostiam vyslúžil označenie marocké zlato. Arganový olej je nabitý vitamínmi A, E, mastnými kyselinami, skvalenom, karotenoidmi a sterolmi. Olej vytvára ochranný film na vlasovom vlákne, vďaka čomu budú Vaše vlasy zdravé a hodvábne jemné aj počas ničivých vplyvov jesenného počasia.

Správne produkty

Čo sa týka správneho výberu produktov, určite odporúčame produkty s prírodnými olejmi, regeneračné kondicionéry, šampóny a balzamy.
Správny výber produktov je alfou a omegou, pretože sa starajú o výživu, čistotu a ochranu vlasov. Suché vlasy bez problémov znesú krémovejšie šampóny či kondicionéry, ktoré sa mastným vlasom neodporúčajú, pretože obsahujú množstvo lipidov navyše. Produkty určené pre suché vlasy obsahujú menej vysušujúcich penových látok a vďaka obsahu silikónu sa potom vlasy aj ľahšie vyčesávajú. A pamätajte! Po umytí vlasy nesušte fénom na najvyššej teplote ak ste ich predtým neochránili príslušným produktom.

Starostlivosť navyše
Minimálne raz to týždňa by ste mali použiť regeneračnú masku alebo zábal na suché vlasy, ktoré dodajú hydratáciu navyše a vlasy posilnia. Tie suché majú sklony k lámavosti a krepovatosti, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, zlepší sa tak jej prekrvenie a podporí sa vylučovanie kožného mazu. Pre krásne vlasy je dôležitý nielen výber správnych produktov ale aj výber správnych potravín bohatých na vitamíny a minerálne látky ako orechy, ryby a rôzne semienka. Taktiež môžete siahnuť po výživových doplnkoch vo forme tabliet, a to po vitamínoch skupiny B, C a E, ktoré dodajú vašim vlasom potrebné látky.

Zdá sa Vám, že Vaše vlasy dostávajú dostatočnú starostlivosť no predsa nevyzerajú podľa Vašich predstáv? Spomaľte! Zvýšená hladina stresových hormónov vedie k stiahnutiu ciev, ktoré potom nedokážu dostatočne vyživiť vlasovú štruktúru. Existuje veľa možností, ako sa zbaviť stresu, od športu, jogy, čítania a predovšetkým dostatočného spánku. Vyložte si nohy na stôl a užite si jesennú pohodu so šálkou čaju v ruke a Vaše vlasy sa Vám odvďačia.

Foto: Pixabay.com, Ziaja, BiOrganica.sk, BeautySecret.sk

Zdieľaj článok:

Comments are closed.