Vyše 100 000 drobunkých plienočiek venovaných predčasne narodeným bábätkám

17. novembra 2020
2106
 

Dňa 17.11. si každoročne pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí – aktuálne sa už každé 11. dieťa na Slovensku rodí predčasne. Množstvo „predčasniatok“ sa počas posledných 15 rokov u nás zvýšil o viac ako 30 %. Týmto bábätkám sa už dlhodobo snaží pomáhať aj značka Pampers, ktorá spolupracuje s neonatologickými pracoviskami v rámci SR. Špeciálne vďaka spolupráci s OZ malíček im Pampers prerozdelili už 100 824 Preeemies plienok.

Pampers Preemies sú jedinečné plienky pre predčasne narodené bábätká, boli špeciálne vyvinuté v spolupráci s zdravotnými sestrami z novorodeneckých JIS oddelení, pretože bežné plienky pre novorodencov sú pre predčasne narodené bábätká príliš veľké a nevyhovujú ich potrebám. Plienky Pampers Preemies sú špeciálne navrhnuté aj pre tie najmenšie a najzranitelnejšie detičky s váhou od 500 g do 2 300 g, pričom sa prihliada na tvar telíčka predčasniatok, aby im umožnili zdravý telesný vývoj a potrebné pohodlie. Pampers ich distribuuje v exkluzívnej spolupráci s dm drogerie markt a s OZ malíček do neonatologických pracovísk a oddelení pôrodníc.

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí sme sa pozreli na to, koľko plienok Pampers Preemies sa podarilo rozdať predčasniatkam do slovenských nemocníc, kliník a zariadení za posledný rok – od júna 2019 do júna 2020. Výsledné číslo je 4464 balení = 100 824 ks, čo predstavuje niekoľko tisíc nerušených pokojných nocí pre malých predčasne narodených bojovníkov. Pomohlo sa tak približne 2800 predčasniatkam v deviatich nemocniciach.

„Chceme, aby každé predčasne narodené dieťa aj s jeho rodinou malo v zdravotníckom zariadení maximálnu podporu, pohodlie a kvalitnú starostlivosť. Som presvedčená, že dar od značky Pampers k tomu určite prispeje a zároveň uľahčí prácu zdravotným sestrám,“ povedala Mgr. Ľubica Kaiserová, prezidentka OZ malíček.

               K tohtoročnému Svetovému dňu predčasne narodených detí je pripravených niekoľko aktivít – Slovensko sa zahalí do purpurovej farby a najväčšie slovenské dominanty sa rozsvietia symbolickou farbou predčasniatok. Rozsvietia sa napríklad Dóm svätej Alžbety a súsošie Immaculata v Košiciach, Nová budova Slovenského národného divadla v Bratislave, hodinová veža v Banskej Bystrici či mestská radnica v Bardejove. Spolupatričnosť tým, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo dotýka môžete 17. novembra vyjadriť aj vy prostredníctvom výzvy #NaseSrdciaSuPurpurove. Mimoriadne zaujímavé aktivity na pomoc predčasniatok sa v Pampers Preemiers pripravujú aj na začiatok budúceho roka. O všetkom vás budeme informovať včas.

„Plienky Pampers sú dlhodobo synonymom pohodlia, ktoré je veľmi dôležité, aby mohli bábätká nerušene spať a rásť. Pri predčasne narodených deťoch je spánok pre  rast kľúčový, aby mohli bábätká čím skôr odísť z nemocnice do domáceho prostredia, tešiť sa so svojimi rodičmi a silnieť, aby z nich boli veľkí siláci – chlapci a dievčatká, pripravení objavovať svet. Robí nám radosť, že už niekoľko rokov môžeme podporovať lekárov a sestričky neonatologických oddelení pri ich starostlivosti o predčasniatka, ďakujeme a vzdávame hold za ich ušľachtilú prácu,“ hovorí Denisa Žideková, Associate Brand Manager Procter & Gamble.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.