Objav roka 2020? Karin Ann v závere roku predstavuje nový singel

8. decembra 2020
2585
 

Karin Ann predstavila v úvode novembra featuring s českou hviezdou Benom Cristovaom. Ubehlo len pár dní a už prichádza s ďalšou novinkou. Nová skladba i yearn for agony uzatvára bohatú nádielku tohtoročných singlov z dielne len 18-ročnej speváčky.

Talentovanú Karin takto pred rokom ešte nikto nepoznal. Napriek tomu, že sa celým rokom 2020 ťahá pandémia koronavírusu, tak mladá speváčka nezaháľa a vydáva svoj už šiesty singel.  Skladba i yearn for agony je podľa slov Karin Ann o najtemnejších zákutiach jej mysle v tom najtemnejšom období. „Bola som dlho v živote v rozpore sama so sebou. Stále som sa sama seba pýtala, prečo nemôžem byť taká, akú ma ľudia chcú mať. Všetko som si vyčítala, každú vec som v sebe stále rozoberala a riešila, a to ma priviedlo do psychických stavov, ktoré sa dajú prirovnať k agónii. A o týchto stavoch tá pieseň je,“ vysvetľuje Karin posolstvo, ktoré nesie jej najnovšia pieseň. Dúfa, že skladba by mohla prehovoriť k ľuďom, ktorí prežívajú niečo podobné. „Keby zároveň pomohla aj tým, ktorí si niečím takým neprešli, aby pochopili, aké to je, bola by som šťastná.“

O Karin je známe, že na svojich videoklipoch vždy aktívne spolupracuje, prichádza s nápadmi a námetmi, ako by klip k danej piesni mal vyzerať, aby čo najvernejšie vystihol atmosféru i odkaz ukrytý v singli. V prípade jej najnovšieho klipu i yearn for agony je jej autorský vklad doposiaľ najvýraznejší spomedzi všetkých jej doterajších klipov. „Ja mám vždy dosť veľký vstup do toho, aký bude videoklip alebo o čom bude, ale teraz som sama plánovala aj tie najmenšie detaily ako napríklad prechody medzi scénami. Som veľmi spokojná s tým ako vyzerá konečný výsledok,” hodnotí Karin. „i yearn for agony je pre mňa veľmi vizuálna pieseň. Takže keď som písala scenár ku klipu, okamžite sa mi v mysli vynoril koncept, ktorý čerpá zo strašidelných príbehov, hororov a kriminálnych prípadov. Celý vizuál som koncipovala filmovo a zámerne som sa snažila, aby bolo video pre diváka mierne nepríjemné. Mám rada filmy a štýl Tima Burtona, čo tiež ovplyvnilo tento klip,“ opisuje speváčka techniku, ktorou spoločne s režisérom Michalom Kunesom Kováčom zhmotnili do obrazu naliehavú a temnú atmosféru skladby.

Hudba tejto mladej Slovenky zaujala tiež za hranicami Slovenska – v Českej republike, Nemecku, Poľsku, Maďarsku i vo Veľkej Británii. Zabodovala rotáciou klipu v nemeckej MTV, rozhovormi pre web legendárnych amerických novín The New York Times či prestížny nemecký týždenník Bild, featuringom s Benom Cristovaom a naplánovaným vypredaným poľským turné ako predskokanka úspešnej speváčky Sanah.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.