Film Ostrým nožom o vražde Daniela Tupého má prvý trailer

6. decembra 2018
4455
 

Spomínate si na nevyriešenú vraždu Daniela tupého spred 13 rokov? Do kín už budúci rok vtrhne snímka Teodora Kuhna, inšpirovaná týmto nevyriešeným prípadom. Titulnú pieseň pre film Ostrým nožom naspievala Jana Kirschner.

Film Ostrým nožom rozpráva fiktívny príbeh Ľudovíta, ktorému neonacisti zavraždia syna. Z útoku sú obvinení štyria páchatelia, pre chybné rozhodnutie sudkyne sa však dostanú na slobodu. Otec, odhodlaný odhaliť pravdu, sa púšťa do nevyrovnaného boja s nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom aj vládnúcou mafiou.

„Keď sme prvýkrát dopozerali už dokončený film, pýtali sme sa, ako toto pustíme rodičom Daniela Tupého? Ako toto pustíme akýmkoľvek rodičom?,“ spomína Teodor Kuhn. „Ostrým nožom rozpráva hrozné veci o našej spoločnosti z pohľadu rodiny, ktorá prišla o dieťa násilnou smrťou. A náš štát, ktorého základnou úlohou má byť, ak už nie zaručiť našu bezpečnosť, tak aspoň dosiahnuť spravodlivosť, tejto rodine pošliapal po krku,“ dodáva režisér, pre ktorého je Ostrým nožom celovečerným debutom, na ktorom pracoval od roku 2013.

Hlavnú postavu filmového otca stvárnil Roman Luknár. Matku zavraždeného chlapca zahrala Ela Lehotská, v úlohe syna vystupuje David Hartl. V ďalších postavách sa predstavia aj Miroslav Krobot, Marián Mitaš, Táňa Radeva, Jana Oľhová či rapperi Moloch Vlavo a Momo.

„Umenie musí reagovať na takéto témy, umenie musí povedať pravdu, umenie musí klásť otázky a nabádať k diskusii,“ komentovala Jana Kirschner, ktorá v premiére predstaví celú titulnú skladbu Dunaj ako aj videoklip v januári 2019.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.