Milujete slnečné lúče? Pre vaše oči môžu byť veľkým strašiakom!

17. júna 2019
3840
 

Letné mesiace sú obdobie, ktoré väčšina z nás miluje. Prijemné počasie väčšinu z nás nabáda k tomu, aby sme voľný čas trávili niekde pri vode, či pohári dobrého drinku. Práve v lete môžu byť problémy s očami oveľa intenzívnejšie, než po zvyšok roka. Čo spôsobuje ich svrbenie a začervenanie?

Väčšina z nás celý život počúvala, že pobyt na čerstvom vzduchu nám po všetkých stránkach pomáha. To je síce pravda, no obzvlášť v lete netreba zabúdať na ochranu zraku. Oční lekári sa zhodujú, že o povrch nášho oka by sme sa mali starať rovnako, ako o vlastnú pokožku. Na suché ruky použijeme krém, na suché oči použijeme umelé slzy. Aké jednoduché! Zvlhčíme tým celé očné prostredie a vyplavíme prípadné malé nečistoty.

Zdroj: Pixabay.com

Suché oči? Možno vás trápi syndróm suchého oka!

Ľudia týmto syndrómom trpia celoročne, avšak v lete zvyknú suché oči potrápiť aj ľudí, ktorí podobné problémy bežne nemajú. Prečo? Môže za to klimatizácia, ostré svetlo, striedanie chladného a horúceho prostredia, vírenie prachu a mnohé ďalšie faktory. Ak k tomu pripočítate hodiny strávené za monitorom, príčiny sú jasné.

Či už patríte k prvej, alebo druhej skupine, od nepríjemných príznakov suchých očí vám uľavia umelé slzy Hyal Drop multi. Vďaka tomu, že neobsahujú konzervačné látky, môžete ich počas dňa používať tak často, ako potrebujete.

Nepriateľ leta v podobe nepríjemnej alergie!

Rôznymi alergiami na vplyvy vonkajšieho prostredia trpí viac než polovica ľudskej populácie. Pritom väčšina alergikov o svojej diagnóze buď nevie, alebo sa nijako nelieči. Pokiaľ vás trápi nadmerné svrbenie, štípanie alebo začervenanie, umelé slzy vás síce nevyliečia, ale zbavia vás aspoň na čas nepríjemných pocitov v očiach a pomôžu vám vyplaviť alergény z očného prostredia.

Zdroj: Hyal Drop

Nosíte okuliare alebo šošovky?

Problémy s očami sa cez leto zhoršujú aj u ľudí s okuliarmi či kontaktnými šošovkami. Šošovkári doplácajú na suchšie a veternejšie prostredie v kanceláriách, ktoré spôsobuje klimatizácia. Preto je zvlhčovanie očí umelými slzami Hyal Drop multi len prirodzeným krokom k normálnemu fungovaniu v práci. Oči nositeľov dioptrických okuliarov sú zase preťažené odrazom silného slnečného svetla. V tomto prípade odporúčame investovať nielen do umelých sĺz Hyal Drop multi, ale aj do kvalitných dioptrických slnečných okuliarov.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.