Perinbaba sa vráti už túto zimu. Nový trailer dopĺňa pesnička od Mekyho Žbirku

9. septembra 2020
2804
 

Perinbabu poznajú deti ale aj starí rodičia. Dnes už kultová rozprávka patrí medzi najobľúbenejšie slovenské filmy a pre naše televízie je vždy zárukou skvelej sledovanosti. Režisér Juraj Jakubisko sa po rokoch rozhodol, že nám dopraje úplne nový príbeh, ktorý príde do kín už v decembri aj s novými hrdinami.

Kým väčšina z nás sa snažila užiť si horúce letné dni i napriek celosvetovej pandémii, Juraj Jakubisko so svojou manželkou Deanou pracovali na finalizovaní rozprávky 21. storočia – Perinbaba a dva svety. Oficiálna premiéra filmu je plánovaná na tretí decembrový deň, a tak nikto zo štábu nemohol zaháľať.

„Bolo to krásne leto, ktoré sme zasvätili dôsledným a náročným prácam. Venovali sme sa zvuku, obrazu, no najmä špeciálnym efektom. Ľudí v kinách dnes už nenadchne, ak niekto zmizne len tak. Na to sme si už zvykli. Je dôležité neustále udivovať diváka a dopriať mu skutočný vizuálny zážitok. V novej Perinbabe sa trikmi šetriť nebude. Niektorí kolegovia mi hovorili, že obdobné vizuálne predstavy, efekty a triky, aké sa robia v Amerike, nie je možné v našich končinách realizovať. Aby som ich podnietil k väčšej odvahe, spolupracoval som s nimi v každom kroku výtvarnej a vizuálnej stránky a dotiahli sme to do konkrétnej výslednej podoby,“ prezradil režisér Juraj Jakubisko.

Nadchne nielen obrazom

Nový príbeh spojený s Perinbabou sa bude niesť aj v znamení legendárnych hudobných motívov, ktorým Jakubiskovci počas leta tiež venovali patričná pozornosť. „Pre mňa je vo filme dôležitá nielen výtvarná a obrazová stránka. Zvuk je neoddeliteľnou súčasťou každého filmu, hudba tiež. Tá niekedy dokáže diváka rozosmiať či rozplakať viac ako slovo. Posledné týždne sme sa preto venovali aj hudbe v rozprávke Perinbaba a dva svety. Mnohí si Perinbabu spájajú s piesňou Páslo dievča pávy, spolu s hudobnými skladateľmi sme jej dopriali novú podobu.“

Výsledok usilovnej práce Juraja Jakubiska si môžete pozrieť v najnovšom teaser traileri, do ktorého bola použitá skladba Slovenská od Mekyho Žbirku. Tá láme rekordy na oboch brehoch rieky Morava a čochvíľa pokorí hranicu milióna vzhliadnutí. „Mekymu som ukázal prvé zábery z pripravovanej Perinbaby a natoľko ho zaujali, že ich počas leta použil do klipu ku svojej novej skladbe,“ objasnil zaujímavú spoluprácu režisér. S Perinbabou tak leto prežil aj samotný Meky.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.