Ako sa vyhnúť alergickému zápalu spojiviek? Týchto 5 tipov vás zachráni!

15. februára 2019
4802
 

Alergia nie je v žiadnom prípade nič prijemné. Či už ide o alergiu na prach, peľ alebo nejakú potravinu, ide o ochorenie imunitného systému, kedy organizmus reaguje na neškodné látky neprimeranými reakciami. Takmer každá druhá alergická reakcia sa prejavuje na očiach! Je to spôsobené citlivosťou sliznice okolo očí, ktorá môže reagovať opuchnutím, začervenaním a podobne. Tieto fyziologické zmeny sprevádzajú veľmi často aj nepríjemné pocity ako svrbenie, rezanie či pocit cudzieho telesa v oku.

Ako rozoznať alergický zápal spojiviek

Až 30 % populácie a 50 % tínedžerov sa stretlo vo svojom živote s alergickou reakciou. Aby ste alergický zápal spojiviek odlíšili od bakteriálneho či vírusového, všímajte si, či sa zápal očí vracia v pravidelných intervaloch (napríklad počas alergickej sezóny) a či reakcia na oboch očiach je približne rovnaká. Vtedy sa jedná o alergický zápal spojiviek a sú potrebné opatrenia.  Jednou z možností, ako proti tejto alergii bojovať sú kvalitné očné kvapky.

Ako sa zápalu spojiviek vyhnúť

Najjednoduchšou radou a zároveň najťažšou na dodržanie je, aby ste sa cielene vyhýbali miestam, ktoré obsahujú alergény. Ak nemusíte, nechoďte von keď fúka vietor, o to skôr sa vám peľ a prach či iné alergény dostanú do očí. Samozrejme, že nemôžeme žiť vo vákuu a preto tu máme pre vás ďalšiu radu.

Preventívne sa proti vonkajším alergénom, ktoré prúdia vo vzduchu, môžete ochrániť nosením okuliarov a pokrývky hlavy (široký klobúk, šiltovka…), ktoré znížia cirkuláciu alergénov okolo očí.

Používaním správnych zdravotníckych pomôcok sa môžete alergickému zápalu spojiviek vyhnúť. Očné kvapky Vividrin ectoin pomôžu očiam zmyť alergén z povrchu a zároveň ich ochránia pred vstupom ďalších alergénov do sliznice. Je to vďaka prírodnej látke ectoin, ktorá má schopnosť vytvoriť na povrchu oka hydrofilm, cez ktorý alergén neprenikne do sliznice. Viac sa dozviete na vividrinectoin.sk.

Ak vás začínajú oči svrbieť, odolajte a radšej si do očí nakvapkajte očné kvapky Vividrin ectoin, ktoré zmyjú prebytočný alergén. Zároveň si môžete dať na oči studený obklad, ten podráždenie tiež trochu zmierni. Uterák na tvár a oblečenie meňte často, aby ste si oči nepošúchali zvyškami alergénov, ktoré uviazli na uteráku či oblečení.

Navštívte alergológa, ktorý vás otestuje a určí vám správnu liečbu (antihistaminiká, stabilizátory žírnych buniek, kombinované prípravky (antihistaminiká + stabilizátory žírnych buniek) alebo vazokonstriktory).

Zdieľaj článok:

Comments are closed.