Tieto 9-ročné deti vás šokujú! Vytvorili parádnu aplikáciu na fintech maratóne

9. novembra 2018
4849
 

Nultý ročník fintech hackathonu zožal obrovský úspech. Odhalil množstvo slovenských talentov,  najviac porotu svojimi IT schopnosťami šokovali 9-roční žiaci, ktorým sa podarilo vymyslieť špeciálnu aplikáciu pre spolužiakov.

Deti prekvapili

Maratónu zameraného na nové technológie, tvorbu používateľských aplikácií a blockchain sa zúčastnili nielen skúsení programátori a marketingoví špecialisti, ale aj mega nadané deti. Tie celých 12 hodín so zápalom pracovali na plnení úloh. „Deti hneď pochopili kľúčové parametre úlohy od jej zadania, spracovania, návrhov, brainstormingu, dizajnu riešenia a  aplikácie, čo bolo úžasné,“ hovorí Roman Kučera, technologický riaditeľ a CEO spoločnosti 01People, ktorá podujatie zorganizovala.

Detský tím s označením 01Next vytvoril aplikáciu, ktorá má slúžiť na vytváranie digitálnych poznámok. Je to skvelá pomôcka pre učiteľov, ktorí tak oveľa ľahšie skontrolujú, či deti správne pochopili vykladané učivo. Navyše, vymysleli aj motivačný princíp, ktorý spočíva v zbieraní avatarov zvieratiek, ktoré si sami nakreslili. „Chceme aplikáciu zrealizovať, aby pomohla školákom a bola zábavná, lebo škola má byť hrou a ešte chceme zbierať zvieratká,“ hovorí jeden člen detského tímu.

Školáci vyhrali zájazd

Školáci zaslúžene vyhrali zájazd pre celú triedu a črtá sa pre nich neuveriteľná príležitosť – svojimi mega schopnosťami zaujali dvoch investorov a Ibrahim Mohammed, CEO 01FintechHouse a zakladateľ digitálnej meny OneGram, ho dokonca plánuje ponúknuť viacerým investorom v Dubaji.

„Seniorský“ tím vytvoril projekt, ktorý by ušetril milióny eur

Úlohou dospelákov bolo vymyslieť reálne prípady použiteľnosti digitálnej meny OneGram v praxi. Porotu zdvihol zo stoličky projekt prevodu peňazí zo zahraničia do Pakistanu. Členovia tímu našli reálne uplatnenie, ktoré ušetrí obrovský obnos peňazí – z hľadiska celkového objemu ide o milióny eur!

Závratná výhra

Výhercovia si odniesli poriadnu finančnú výhru v podobe kryptomeny v hodnote 10 000 € a navštívia aj Dubaj, kde budú riešiť skutočné biznis a fintech projekty.

zdroj foto: 01People

Zdieľaj článok:

Comments are closed.